- Swobodna historia morskich wojen, napisana lekko, niekiedy ironicznie, to wyjątkowa podróż przez wieki morskich starć. Poznaj najważniejsze bitwy, innowacje techniczne oraz rozwój strategii wojennych na wodach całego świata.
Odkryj ewolucję sztuki wojennej na morzu – od starożytnych galer po potężne pancerniki z okresu I wojny światowej.
Swobodna historia morskich wojen, napisana lekko, niekiedy ironicznie, to wyjątkowa podróż przez wieki morskich starć. Poznaj najważniejsze bitwy, innowacje techniczne oraz rozwój strategii wojennych na wodach całego świata.
Zobacz, jak zmieniały się okręty i taktyki, które przesądzały o losach imperiów i narodów. Piękne ilustracje, liczne mapy oraz błyskotliwe analizy autora sprawiają, że ta książka to nie tylko pasjonująca lektura, ale też szansa na zanurzenie w historię morskich konfliktów. Tytuł idealny dla pasjonatów żeglarstwa i historii oraz miłośników wojskowości!
Niedługo po tym, jak ludzie odkryli kij, szybko wywnioskowali, że można nim uderzyć, i to niekoniecznie zwierzę. Gdy zaś stwierdzili doświadczalnie, że pływający pień drzewa unosi się na wodzie również wtedy, gdy usiądzie na nim człowiek, powstał pierwszy okręt. Od tamtego czasu gatunek ludzki usilnie pracował nad tym, aby wciąż udoskonalać kije oraz sposoby przenoszenia jednych wojowników na miejsce spotkań z innymi, którzy mogli mieć odmienne opinie.
Z rozdziału "Wojny bardzo starożytne"
Adam Kantorysiński – żeglarz, rybak, szyper, oficer, kapitan, szkoleniowiec, który na morzu spędził większość życia. Po uzyskaniu ostatniego patentu (jachtowego kapitana żeglugi wielkiej
w 1978 r. – patent nr 442) przepłynął pod żaglami ponad 220 tys. mil morskich. Przez dziewięć lat, na zmianę̨ z kapitanem Ziemowitem Barańskim, był kapitanem żaglowca „Fryderyk Chopin". Dowodził siedmioma edycjami „Szkoły Pod Żaglami" i jej kanadyjskim odpowiednikiem – kursem „Canadian Class Afloat".
Stron: 208
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Data wydania: 2024
ISBN: 978-83-66846-65-4
Format: 18.9 x 24.6 cm